Şan Dersi

Şarkı söylemenin tam zamanı!

Şan eğitimi, günlük hayatımızda bile kaybetmiş olduğumuz, sağlığımızı ve yaşam kalitemizi dahi etkileyen doğru nefes alimini öğrenmekle başlar. Diyafram ve diyaframdan nefes alma çalışmaları, doğru nefes ve teknikle şarki söyleme, artikülasyon, prozodi, diksiyon çalışmaları, ses aralığını genişletme, sesi doğru kullanma olarak devam eder. Ayrıca ses teli rahatsızlıkları ( nodul, ödem, ses teli ritim bozukluğu vs.) olanlar için ses terapisi çalışmaları da mevcuttur. Öğrencinin hedef ve isteklerine yönelik olarak konservatuar giriş sınavlarına hazırlık, profesyonel veya amatör olarak her tür müzik dalında (pop, caz, Türk sanat müziği, bati müziği, opera, Türk halk müziği vs.) çalışmalar yapılmaktadır.

Şan Kursu - Özgürlük Atölyesi

Ses eğitimi, şarkı söylemenin en önemli parçasıdır. Doğru ses ve nefes teknikler öğrenmek, öğrencinin performansında gözle görülür bir fark yaratır. Ses eğitimi öğrencilerimize öncelikle doğru nefes almayı ve nefesi doğru kullanarak sesi yönetmeyi öğretmeyi amaçlar.

Ses egzersizleri ve artikülasyon çalışmalarıyla öğrenci doğru şarkı söylemeyi öğrenir. Derslerimizde önce nefes çalışmaları sonra ses egzersizleri, öğrencinin isteğine göre eser/şarkı çalışmaları şeklinde derslerimiz işlenmektedir.

Konuşmacı, öğretmen gibi sesini daima kullanmakta olan meslekler ya da ses rahatsızlığı olan öğrencilerle ses kaslarını güçlendirmeye ve doğru nefes ile sesi doğru yönetmeye yönelik çalışmalar yapmaktayız.

İstanbul, Kadıköy'ün Göztepe semtinde, Bağdat Caddesi üzerinde bulunan Özgürlük Atölyesi'nde gelişmiş ve ses yalıtımlı stüdyolarında, profesyonel eğitmenler eşliğinde Ses Eğitimi (Şan) Kursu alabilirsiniz.


Müzik Kursları Hakkında Merak Edilenler

Sıkça Sorulan Sorular

Kursları öğrenci sayısına bağlı olarak özel sınıflarda yapıyoruz.
Kayıttan önce hocayla tanışabilir, hatta ücretsiz deneme dersi yapabilirsiniz.
Bunu öğrencinin uygun olduğu güne ve saate göre ayarlayabiliyoruz.
Altı aylık veya yıllık kayıtlarda indirim uyguluyoruz. Detaylı bilgi için İletişim bölümünden bizimle irtibat kurabilirsiniz.
Belli bir ücret karşılığında atölyemizi kullanabilirsiniz.

Şan Kursu Fiyat Bilgisi

Ders programı ve fiyat bilgisi kişinin alacağı ders düzeyine ve ders saatine göre değişmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin...

Merak Ettiğiniz Bir Şey mi Var?

Bize Sorun...

Şan kursu hakkında aklınıza takılanları aşağıdaki iletişim formundan bize sorabilirsiniz.

    WhatsApp'tan İletişime Geçin