Sevgi Erkal Akbal

Sevgi Erkal Akbal

Sevgi Erkal Akbal

Seramik Eğitmeni


İletişim Bilgileri

Sevgi Erkal Akbal ile iletişim kurabileceğiniz farklı irtibat yolları...

E-Posta Adresi:

sevgi@ozgurlukatolyesi.com

Hakkında

Özgürlük Atölyemizin Seramik Eğitmeni olan Sevgi Akbal Hocamızı size tanıtalım:

1993'te İstanbul Bakırköy'de doğdu. Üniversiteye kadar İstanbul'da okudu. İlkokulda okul sonrası kendi resim öğretmeninden ebru dersleri aldı. Sonrasında okuduğu bölümde işlerini ebruyla buluşturdu. Üniversiteye girmeden önce Butik Pastacılık alanında workshopa katıldı. Bu alanda homeoffice çalıştı ve hala devam etmekte. Sakarya Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam bölümünü 2015'te bitirdi. Stajlarını Çanakkale Seramik Ar-Ge bölümünde yaptı.

2014'te Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu'na katıldı. Mezun olduktan sonra Ezo Sunal Çocuk Atölyesi'nde yardımcı öğretmenlik yaptı bir süre. 2016'da Anadolu Sigorta sponsorluğunda Beykoz Cam Ocağı'nda 16 haftalık sıcak cam eğitimi aldı. Kendisinin öğretmenlik hayalı vardı. Sonra 2017 yılında Hendek Eğitim Fakültesinden formasyon eğitimini aldı. Bu sırada birkaç atölyede çalıştı. 2018 yılında Kadıköy Belediyesi'nin açtığı Özel Eğitim kursunu bitirdi.

Özel çocuklar onun için her zaman çok ayrı gelirdi. Çocukluğundan beri mutfağa ilgisi olduğu için 2019 yılında İsmek Aşçı Yardımcılığı eğitimine katıldı. Değişik tarifler denemekten hoşlanır, yaptığı işlerde tek yönlülükten hoşlanmaz. Seramiğin her türlü gereçle yapılmasının daha farklı bir boyuta taşıyacağına inanır ve işini şöyle yorumlar: "Kendinle baş başa kaldığın işlerde, kanatlarını açıp uçmalısın, sanat sonsuzluktur."


Eğitim ve Kariyer Hayatı

Sevgi Erkal Akbal'ın eğitim ve kariyer hayatı...

2012

Gizem Frit Seramik Yarışması

2013

Uşak Üniversitesi

Karo Yarışması
2014

Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu

2015

Sakarya Üniversitesi

Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü
2017

Sakarya Üniversitesi, Hendek Eğitim Fakültesi

Formasyon Eğitimi
2019

İSMEK Aşcı Yardımcılığı

Gastronomi
WhatsApp'tan İletişime Geçin